Якими мають бути стосунки в сім,ї
Все залежить від міцності сім’ї, етичних норм, рівня родинного виховання. Сухомлинський:
* Ви виховуєте дітей своїм кожним кроком, кожним вчинком.
* Хороші чи погані діти – це дзеркало вашої моралі, вашої поведінки, вашої культури.
* Якщо ти байдужий, безсердечний зі своєю матір’ю, батьком, такими ж будуть і твої діти. В моральних відносинах все повторюється спочатку.
* Маленька зернина, посіяна в душі у роки раннього дитинства, стає в зрілі роки могутнім деревом, Усе залежить від того, яку зернину посіяно і в який ґрунт.
* Дитина – дзеркало сім’ї: як у краплі води відбивається сонце, так у дітях відбивається моральна чистота матері і батька.
* Якщо хочеш погубити людину, дай їй все, що вона захоче. ( Стародавнє латинське прислів’я ). Увага старшим, здатність співпереживати, терпимість до недоліків ( толерантність ).
* Як ви ставитеся до своїх батьків, так і ваші діти будуть ставитися до вас ( Укр. нар. мудрість ). Важливо з дитинства виховувати у дітей любов і повагу до старших, відвідувати їх, листуватися, вітати із святами. Адже людина найбільше дорожить такою увагою саме в старості. Правдивість у стосунках. Діти мають бути правдивими. Дорослим слід привчати їх говорити правду, і самим дітей ніколи не обманювати, не задобрювати. Самий дієвий метод – довіра до дитини! Виховання у дитини поваги до самої себе. Виховання до 5 років. Сухомлинський, Макаренко дійшли до висновку, що дитину слід виховувати до 5 років. А після 5 років – не виховання, а перевиховання.